wz
---: ART.SUBS :---   [CZ] ^ [EN]

  [ Jak uložit titulky z DVD v Mac OS X ]  
Pomocí programu D-Vision, je možné extrahovat sub/idx soubory titulkového formátu VobSub v prostředí operačního programu Mac OS X. Je to velmi jednoduché, a zabere to asi 5 minut.

Ze všeho nejdříve je nutné si do počítače nainstalovat program D-Vision, ke stažení zde.

Po jeho nainstalování pokračujte následovným způsobem:

1. Otevřete aplikaci, přejděte na záložku "Subtitles". Přetáhněte adresář "VIDEO_TS" umístěný na požadovaném DVD do okna aplikace D-Vision. Poté se Vám otevře dialog dotazující se na výběr místa na disku, kam budou následně sub/idx soubory uloženy.

2. Ujistěte se, že je opravdu vybrán požadovaný film (DVD obsahuje i různé jiné bonusy) tím, že vedle položky "DVD title" je zobrazena skutečná doba jeho trvání. Pokud tomu tak není, můžete jej vybrat pomocí šipek ze seznamu dostupných záznamů. Mnohá DVD dále obsahují titulky ve více jazycích. Pokud tomu tak je i v případě daného DVD, v okně "From target file" bude možné zvolit ze seznamu dostupných titulků "Available subtitles:" vámi požadované, které si přejete dále zpracovat, tedy uložit na disk počítače.

3. Nyní již stiskněte tlačítko "Only create extraction task" v dolní části okna aplikace. Objeví se nové dialogové okno, ve kterém proces potvrdíte ikonkou "Launch".


Program nyní zpracovává vámi požadované titulky. Tato operace může trvat i 5 minut.

Poté, co proces doběhne do konce, je hotovo. Při uložení titulků na vámi zvoleném místě pevného disku program vytvoří dva soubory, jeden s příponou SUB a druhý s příponou IDX, pro následné převedení titulků do klasické textové podoby jsou potřeba oba dva soubory.

Jak je vidět, uložení titulků do počítače je opravdu záležitost na pár minut a několik kliknutí.